webshop

Miben különbözik a webshop bérlés a hagyományos webáruházaktól?

Szolgáltatást vagy terméket árulsz? Esetleg mindkettőt? Manapság már elkerülhetetlen, hogy az interneten is értékesíteni tudd a kínálatod, ehhez pedig egy megbízható és felhasználóbarát webáruházra lesz szükséged. Ha még azon tűnődsz, hogy saját fejlesztésű webshopot készíttess, vagy inkább bérelj egyet, a cikk Neked szól. Pro és kontra érveket hozunk, hogy könnyebb legyen a választás!

Saját fejlesztésű webáruház – előnyök és hátrányok

Ha saját webshop készíttetése mellett döntesz, jó eséllyel teljesen az elképzeléseidre szabott felületen keresztül adhatod majd el a portékád vagy szolgáltatásaid. Teljes mértékben egyénre szabható és egyedi lesz, így valószínűleg aránylag könnyen jegyeznek majd meg a vásárlók a webáruházad alapján. Csak és kizárólag azokért a funkciókért fogsz ezen belül fizetni, amit szükségesnek ítélsz meg az üzemeltetéshez és ahhoz, hogy felhasználóbarát legyen a felület.

A saját webshop költségei ugyanakkor igen magasak lehetnek, ráadásul akár hetekbe, hónapokba is kerülhet, mire a nulláról lefejlesztik Neked a használatra kész webáruázad. Ha inkább a speciális, szokatlan megoldások híve vagy, bizony mélyen a zsebedbe kell majd nyúlnod, hogy egy tapasztalt szakember megalkossa a saját online felületedet. Ám ha nem sietsz, és sok pénzt tudsz erre fordítani, akár ez is jó megoldás lehet számodra. Az induláskor befektetett összeg nagyjából 3-4 éven belül térülhet meg.

Webáruház bérlés – előnyök és hátrányok

A gyors és jutányos megoldások egyre szélesebb körben hódítanak az online térben is, így nem véletlen, hogy egyre népszerűbb a Viltor webáruház bérlési rendszere. Előre összeállított csomagokból választhatsz, melyek közül a legolcsóbbakat akár néhány ezer forintos havi díjért is igénybe veheted. Azoknak, akik most indulnak a piacon, kétségtelenül ez a megoldás lehet a legjobb.

A webáruház bérlés további előnye, hogy nincsenek induló költségek, és nincs várakozási idő. A legtöbb bérelhető webáruházat egy gyors regisztráció után ingyenesen kipróbálhatod, és ha csak azután kell átutalnod az első havidíjat, miután már alaposan kiismerted a felületet és úgy gondolod, hogy hosszú távon is szeretnéd igénybe venni a szolgáltatást. Mindezt kötöttségek nélkül megteheted! Ráadásul még fejlesztőt sem kell kerítened ahhoz, hogy szinte azonnali profitra tegyél szert.

A bérelt webáruházak hátránya, hogy kevésbé személyre szabhatóak. Cserébe viszont gyorsan és költséghatékonyan kezdheted meg termékeid vagy szolgáltatásod online értékesítését! Ha úgy döntesz, hogy további funkciókkal szeretnéd bővíteni a felületet, arra is van lehetőséged – ekkor csak annyi a dolgod, hogy választasz egy valamivel drágább csomagot, amit szintén rövid idő alatt élesítenek a webáruház üzemeltetői.

Ha a bérlést választod, arra sincs szükség, hogy különösebben érts online shopod működtetéséhez, ugyanis minden szakmai dolgot rábízhatsz a webshop fejlesztőire – magyarán anélkül fognak fejlődni a funkciók és a megjelenés, hogy Neked ezen egy percet is gondolkodnod kellene.